„Kiedy to wszystko się zaczęło? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Nie stało się to z dnia na dzień. To nie tak, że jednego dnia ich nie było, a następnego dnia już tak. Zmiany następowały powoli. Wkradały się w nasze realia krok po kroku. Najpierw były plotki: „Coś czai się w lesie”. Chyba każde dziecko jadące na kamping opowiadało tego typu historie. Problem pojawił się, gdy to przestały być tylko historie. Gdy ludzie zaczęli naprawdę ginąć. Wtedy też znajdowano setki bardziej „realnych” i racjonalnych wyjaśnień. Może to stado wygłodniałych wilków? Może jakiś pies z wścieklizną? Może to jakiś morderca? Niektórzy już mówili, że to nie to, ale uznawano ich za szaleńców. Tak było zwyczajnie łatwiej. Tymczasem wszystko powoli, ale nieubłaganie się zmieniało. Gdy zorientowaliśmy się, co się dzieje, było już za późno. Przebudzili się. Powrócili. Może nigdy nie odeszli, a przez te wszystkie wieki po prostu się ukrywali? Nie wiadomo. Jedno jest pewne. Im więcej osób w nich wierzy, tym silniejsi się stają. Jak jednak nie wierzyć w coś, co widuje się na co dzień?”

Chcesz wiedzieć jak zmieniłby się świat gdyby naglę powrócili dawni bogowie? Masz dość wszechobecnej mitologii Greków i Rzymian? Dla odmiany chciałbyś przenieść się w krainę pełną bóstw, bestii i demonów z wierzeń słowiańskich, skandynawski i hinduskich? Zastanawiasz się czy odnaleźli by się w Naszym świecie? Albo czy My bylibyśmy w stanie współistnieć z Nimi? Jeśli ciekawi Cię to, to ten podręcznik może być dla Ciebie!

Przebudzenie Bogów to gra fabularna w klimacie urban fantasy. Tworzy go grupa, która swój brak doświadczenia w dziedzinie nadrabia zapałem i kreatywnością.

W podręczniku znajdziesz m.in. szczegółowy opis świata przedstawionego, 13 ras od których może pochodzić Twoja postać, 10 bóstw z panteonów: słowiańskiego, nordyckiego oraz hinduskiego, 20 profesji wraz z opisami zdolności specjalnych dla każdej z nich, dokładny opis mechaniki gry oraz bestiariusz, zielnik, postacie niezależne, a także kilka przykładowych przygód. Wszystko w komplecie z unikalną szatą graficzną.

Podręcznik stworzony został w ramach projektu „Rozwój działalności związanej z grami w Samorządnym Centrum Młodzieżowym w Chojnicach” dofinansowanego przez program Unii Europejskiej - Europejski Korpus Solidarności.

Dofinansowanie-W

O autorach słów kilka

Żaneta

Dany Lair

Jedna z ekipy pisarskiej, koordynująca pracę (czasem za pomocą słodyczy, czasem gniewnego spojrzenia). Ulubione bóstwo - Swarożyc, któremu składała ofiary prosząc by podręcznik udało dokończyć się w terminie.

Karolina

Karo

Główna graficzka zespołu. Znana z tego, że niczym prawdziwy artysta nie lęka się żadnych terminów - tworzy bowiem własne. Nie straszni jej też bogowie czy demony - nie ma dla nich czasu, tworząc kolejne dzieła.

Dominika

Hieadah

Najmłodsza członkini grupy, która swoje roztrzepanie i brak doświadczenia pisarskiego nadrabia szerokim uśmiechem i ochoczym sercem. Jest autorką wielu opisów z podręcznika, ale najbardziej sobie upodobała bestiariusz.

Paulina

Natsumi

Jedna z rysowniczek. W ciągu dnia łapie inspiracje, nocą tworzy i pije gorącą czekoladę. Nie składa ofiar bogom, ponieważ dobrze trzyma z demonami, dzięki nim ma zapewnioną opiekę 24/7, lepiej jej nie podskakiwać.

Paulina

Paulinchen

Jedna z ekipy grafików. Głównie długo śpi i dużo gra. W wolnych chwilach szuka dofusów, studiuje Thu'um, pilnuje spota albo siedzi na bocie. Lubi zachody słońca i teorie spiskowe. Nie głaskać pod włos.

Andrzej

Sierściuch

Podczas prac nad podręcznikiem ten rudobrody człek zajmował się podnoszeniem ciśnienia reszcie ekipy. Poza tym to właśnie jemu zawdzięczacie mechanikę gry. Przed rozpoczęciem gry radzi zaparzyć sobie melikę, lub skontaktować się z tybetańskim mnichem gdyż większość testów może mieć niepokojący wpływ na Wasz spokój ducha i/lub zdrowie psychiczne.

Milena

Mailina

Członkini ekipy pisarskiej. Za pisanie tego nie dostała kasy na nowe buty, ale liczy na to, że Kali pomoże jej w zdobyciu ładnej pary. Nie lęka się żadnych demonów bo jej trzy koty skutecznie je przepędzają.

Wojtek

Kocmouch

Pomysłodawca systemu związanego z botkiem. Z początku pisarz tekstów, następnie pomysłodawca i lokalne wsparcie przy organizacji wydarzeń. Preferowane bóstwo - Loki, który to zapewniał rozrywkę jako łgarz i psotnik, jednocześnie będąc solą w oku pozostałych bóstw.

Grzegorz

Grichacz

Wspaniały konsultant, autor scenariusza „Burzowe chmury”. Jedyny członek ekipy, który rzeczywiście wiedział co robi - a to wszystko dlatego, że jego studia polegają właśnie na tworzeniu gier. Potwierdza, że obecnie bogowie w ramach ofiary przyjmują pryncypałki.

Paulina

Johny Depka

Członkini ekipy graficznej. Praktykuje jogę aby Śiwa chronił ją przed otchłanią art blocka. Czasem podejrzewa, że płynie w niej krew wiły - potrafi przetańczyć całą noc a jej włosy gdy farbowała się na niebiesko z czasem stawały się zielone.