FUNDACJA ROZWOJU ZIEMI CHOJNICKIEJ I CZŁUCHOWSKIEJ ZAPRASZA NA
WARSZTATY FILMOWE!
__
Zajęcia podzielono na 3 spotkania, poprowadzą je doświadczeni w skali krajowej i międzynarodowej specjaliści z branży filmowej (opis prowadzących na końcu):
SZTUKA FILMOWA I TECHNIKI FILMOWANIA CZ.1 (ZAJĘCIA TEORETYCZNE)
27 października 2017 | 16:00 – 21:00 | Prowadzący: Błażej Pyrka, operator i producent filmowy
SZTUKA FILMOWA I TECHNIKI FILMOWANIA CZ.2 (PRAKTYKA W TERENIE)
28 października 2017 | 10:00 – 19:00 | Prowadzący: Błażej Pyrka, operator i producent filmowy
POSTPRODUKCJA MATERIAŁÓW WIDEO
29 października 2017 | 10:00 – 19:00 | Prowadzący: Grzegorz Rybak, reżyser i montażysta
__
Efektem końcowym będzie REPORTAŻ stworzony przez grupę warsztatową.
Jeżeli chcesz odkryć co stoi za takimi zagadnieniami jak przygotowanie storyboardu, kadrowanie, filmowanie, montaż, udźwiękowienie materiału filmowego itp – musisz wziąć udział! Udzielone zostaną również porady dotyczące doboru sprzętu i oprogramowania.
Zachęcamy do zabrania swojego sprzętu, którym rejestrujecie obrazy: kamery, aparaty, smartfony, drony. Będzie to świetna okazja aby rozwinąć swoje umiejętności na zajęciach praktycznych!
Adres: Chojnice, Koszarowa 8 (przy stadionie Chojniczanki).
__
Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do dnia 23 października 2017 roku.
Prosimy w tytule wiadomości wpisać „Zgłoszenie na warsztaty filmowe”, natomiast w treści podać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Kompletnego maila przesyłamy na adres: frzchicz@gmail.com lub w wiadomości na facebooku Fundacji (www.facebook.com/frzchicz).
Obowiązują limity przyjęć – decyduje kolejność zgłoszeń. Z racji złożoności tematyki, zapisujemy się na 3 zajęcia, składające się z bloków teoretycznych oraz praktycznych.
Opiekunem warsztatów z ramienia Fundacji jest Ola Fryca.
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Chojnice.
Wydarzenie na fb – zapisz się!
__
ZAKRES TEMATYCZNY WARSZTATÓW:
>>>>>>>>
SZTUKA FILMOWA I TECHNIKI FILMOWANIA
W pierwszej, teoretycznej części wprowadzeni zostaniecie w tematykę poszczególnych obrazów oraz prezentacji filmowej. Główny nacisk położony będzie na eksponowanie obrazu filmowego – prezentację pojedynczych kadrów i ich analizę pod kątem estetyki i zawartości semantycznej, prezentację fragmentów filmów, analizę użytych w nich środków wyrazu.
W drugim dniu zaczniemy prace nad własnym materiałem krótkometrażowym biorąc pod uwagę główne elementy, z których składa się film: czas, przestrzeń, narracja, montaż, głębia ostrości, bohaterowie, schemat fabularny. Opracujemy storyboardy i ruszymy w teren aby zarejestrować obrazy.
Prowadzący:
BŁAŻEJ PYRKA, ur. w 1983r. w Łodzi. Operator i producent filmowy. Debiutował w 2004 roku fabularyzowanym filmem dokumentalnym „Major”. W 2008 roku dokumentował historyczny rejs polskiego jachtu Selma Expeditions na Antarktydę. Autor zdjęć do kilkunastu filmów dokumentalnych emitowanych przez TVP, Canal+, Planete, m.in. „jestem synem ludobójcy”, „Mój Ojciec i dęby”, „Dywizjon 303”. Wykonał zdjęcia do wielu wideoklipów Yacha Paszkiewicza. Od 2014 roku współpracuje z Magazynem Ekspresu Reporterów TVP2. Ostatni rok spędził na planach filmowych w Iraku i Omanie.
__
>>>>>>>>
POSTPRODUKCJA MATERIAŁÓW WIDEO
Trzeci, to blok oparty na poznaniu i realizacji zadań w programie montażowym. Dowiecie się jak organizować pracę z plikami, zdobędziecie podstawową umiejętność opracowania montażowego materiału. Zapoznacie się z takimi zagadnieniami jak postprodukcja obrazu, montaż i color grading, efekty specjalne VFX.
Prowadzący:
GRZEGORZ RYBAK, ur. w 1973 roku w Warszawie. Reżyser i montażysta. Tworzy filmy i programy emitowane w najważniejszych stacjach telewizyjnych w Polsce, m.in. w Polsacie i TVP. Zmontował serię głośnych filmów dokumentalnych o przemianach państw byłego bloku socjalistycznego, m.in. „Kto się boi Nadii Sawczenko?”, „Goodbye America”, „Szalona miłość. Rosjanie i Putin”. Współreżyserował kilkanaście odcinków „Rodziny zastępczej”. Od kilku lat współpracuje z Magazynem Ekspresu Reporterów TVP2.
Zapraszamy!
no replies