Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej - opis

Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej jest organizatorem współpracy muzycznej pomiędzy miastami partnerskimi od chwili swojego powstania. Odpowiadała między innymi za Dzień Kultury Młodzieżowej w latach 2011-2013 i od lat organizuje koncerty klubowe. W czerwcu 2016 działacze Fundacji zorganizowali pierwszą edycję festiwalu mocnych brzmień - InterTony. Wydarzenie to jest podsumowaniem ponad 10-letniej współpracy w wymianie muzyków między miastami partnerskimi Chojnice a Emsdetten (Niemcy) i Hengelo (Holandia). Fundacja jest też organizatorem wolontariatu w ramach Samorządnego Centrum Młodzieżowego w Chojnicach. Jest to miejsce spotkań młodzieży, w którym odbywają się próby zespołów muzycznych i grup hobbystycznych. Fundacja wspiera też inne organizacje pozarządowe i instytucje – w ramach pracy w sieci Eurodesk przekazuje informacje o ciekawych inicjatywach, źródłach finansowania , organizuje szkolenia i warsztaty.

Adres strony internetowej: www.fundacja.pomorskie.info

Logo Fundacja